Алкогольна залежність жінок

Алкогольна залежність жінок Общество

За даними національних опитувань, кожна друга жінка дітородного віку вживає алкоголь, до того ж 18% із них бувають у стані запою. Хоча на жінок алкоголь впливає інакше, ніж на чоловіків, ознаки залежності можуть проявлятися як у чоловіків, так і в жінок. Без спеціалізованого лікування алкогольна залежність часто посилюється з часом.

Залежність потребує комплексного лікування, яке спрямоване на фізичний і психологічний вплив речовин на організм. Перш ніж вони зможуть почати відновлюватися від його впливу, людям з алкогольною залежністю спочатку необхідно провести детоксикацію від наркотику. Для цього можна звернутися у Наркологічний центр.

Успішне лікування залежності часто передбачає використання цілої низки методів, включно з медикаментами і терапією, під наглядом медичних фахівців. Спроби провести детоксикацію від алкоголю в домашніх умовах можуть бути дуже небезпечними. У жодному разі не варто намагатися позбутися алкогольної залежності «холодним способом», оскільки це може збільшити ризик рецидиву. У деяких випадках це може призвести до незворотних проблем зі здоров’ям.

Біологічні відмінності впливу алкоголю на жінок і чоловіків

Хоча статистично чоловіки частіше вживають алкоголь, жінки поглинають більше алкоголю, ніж чоловіки, через гендерні відмінності в хімічному складі та будові тіла. Це означає, що жінки можуть бути більш вразливими до наслідків надмірного вживання. Крім того, багато соціальних відмінностей між чоловіками і жінками можуть зробити жінок, які надмірно вживають алкоголь, більш сприйнятливими, ніж чоловіки.

Біологічні відмінності — головна причина, через яку алкоголь впливає на жінок інакше, ніж на чоловіків. У жінок в організмі менше води, ніж у чоловіків з аналогічною масою тіла, і вони досягають більш високої концентрації алкоголю в крові, ніж чоловіки. Це означає, що всмоктування відбувається швидше і має більш тривалий ефект.

Жінки, як правило, важать менше за чоловіків, і в жіночому організмі, як правило, менше води і більше жирової тканини, ніж у чоловічому. Оскільки вода розбавляє алкоголь, а жир його утримує, це означає, що за однакової дози алкоголю для чоловіків і жінок жінки піддаються більшому впливу алкоголю і ризику руйнівних наслідків, ніж чоловіки.

Відмінності в хімічному складі мозку, метаболізмі та гормонах означають, що вплив алкоголю на жінок і чоловіків не однаковий. Ці відмінності означають, що у жінок алкоголь з більшою ймовірністю викличе довгострокові проблеми зі здоров’ям і соціальною сферою. До них відносяться пов’язані з алкоголем ушкодження органів, травми, отримані в результаті дорожньо-транспортних пригод, і міжособистісне насильство.

Жінки споживають менше алкоголю, ніж чоловіки, проте розрив між чоловіками і жінками у споживанні алкоголю скорочується.

Дедалі більше жінок страждають від алкоголізму, і, беручи до уваги гендерні відмінності в реакції на алкоголь, важливо вивчити, як цей розлад впливає на жінок. Проблемне вживання алкоголю перестало розглядатися насамперед як чоловіча проблема, оскільки жінки часто відчувають його згубний вплив швидше, ніж чоловіки.

Проблеми зі здоров’ям у жінок від алкоголю

Дослідження показують, що вживання алкогольних напоїв підвищує ризик розвитку раку грудей. Це лише одна з причин, через яку алкоголь впливає на жінок інакше, ніж на чоловіків. Жінки, які утримуються від алкоголю, загалом менше ризикують отримати серцево-судинні захворювання, хвороби печінки, інсульт, шлункову кровотечу та пошкодження мозку.

Надмірне вживання алкоголю може також ускладнити підтримання таких захворювань, як діабет і високий кров’яний тиск, і збільшити ймовірність зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, у разі небезпечних сексуальних контактів.

У жінок частіше, ніж у чоловіків, діагностуються такі розлади, як депресія і тривожність. Більш висока частота цих симптомів психічного здоров’я може свідчити про те, що жінка може реагувати на ці проблеми шляхом самолікування, що в кінцевому підсумку призведе до нового розладу, такого як алкоголізм.

Наркоманія та алкоголь впливають на жінок інакше, ніж на чоловіків

Хоча чоловіки частіше і в молодшому віці вживають наркотики і зловживають ними, жінки частіше звертаються у відділення невідкладної допомоги або отримують смертельне передозування через зловживання психоактивними речовинами. Жінки швидше за чоловіків переходять від зловживання психоактивними речовинами до залежності від них і, як правило, більш сприйнятливі до медичних і соціальних наслідків залежності. Їм часто складніше кинути пити, і вони частіше стикаються з рецидивами або сильнішим потягом до алкоголю.

Який вигляд має алкогольна залежність у жінок?

Говорячи про те, як алкоголь впливає на жінок, важливо розглянути загальні ознаки залежності. Можна не знати про наявність алкогольної залежності, і для багатьох людей визнання того, що у них є ця залежність, може бути важким. Однак, щоб почати планувати своє одужання, необхідно визначити, чи страждаєте ви від алкогольної залежності, ви зможете.

Загальні ознаки алкогольної залежності включають в себе:

  • Випиваєте більше, ніж збиралися.
  • Складно скоротити кількість випитого.
  • Зацикленість на алкоголі. Ви можете проводити багато часу, думаючи про нього.
  • Ви витрачаєте багато часу на вживання алкоголю, його пошук або відновлення після передозування.
  • Пити алкоголь, навіть якщо ви усвідомлюєте, що він створює проблеми зі здоров’ям або стосунками.
  • Нехтування своїми обов’язками і вибір замість цього алкоголю.
  • Відмова від спілкування, якщо воно не пов’язане із вживанням алкоголю.
  • Пити більше, ніж зазвичай, щоб відчути той самий ефект.

Висновок

Якщо ви відчуваєте, що вживання алкоголю стало проблематичним, можливо, у вас є залежність. Алкогольна залежність може призвести до безлічі серйозних проблем зі здоров’ям. Вона може вплинути на загальну якість вашого життя і життя ваших близьких. Однак ніколи не пізно звернутися по допомогу в разі алкогольної залежності до фахівців.

Читайте также:
Фото аватара
stin
Самое интересное
0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизация
*
*
Генерация пароля
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x